Září 2016

Ruiny - part 2

15. září 2016 v 6:23 | Markéta Kaki |  Total Crossover Cake - crossover
První prošli temnou chodbou a potom se vynořili v jakési mísnosti. Zdi byly udělané z fialových kachliček, což Vincenta krajně znechutilo.

"Proč je to tady celé fialové?" zakňoural.

"Aby jsi lépe zapadl." zasmála se Chara. Purple guy něco ještě zamručel, ale to už Chara dupala po tlačítkách, co tam byly na zemi. Tak otevřela dveře.
Takhle to pokračovalo nějákou chvíli. Chara dělala puzzly a Vinci ji následoval. Obzvlášť dojem na něho udělala při přecházení bodců, které se zatáhly těsně před tím, než se na ně dopadlo, ale jenom na takové cestičce, zbytek nedělal vůbec nic, jenom čekal, až se na něj někdo nabodne. Taky potkali pár velkých, divných žab, které si je se zájmem prohlíželi, metrových much, a v neposlední řadě malého, bílého ducha, ležící tak, že blokoval cestu.

"Eeeeh, proč nám musí pořád něco stát v cestě?" zamručela otráveně Chara a začala si chystat nůž, jenomže Vincent ji to nenechal dodělat. Rozeběhl se, jednoduše udělal přes ducha salto a lehce přistál na druhé straně. Napsablook se tak trochu vyděsil, tiše vyjekl a zmizel. Chara se zašklebila a schovala nůž.

"No, to by chtělo medaili ze skok přes ducha." vydedukovala. Nedala to najevo, ale tímhle u ní Fialka získala velké plus. Věděla sice, že s touhle mocí jeho tělo nikdy nebude její, ale stále se její forma přiživovala na jeho LV, takže by nebylo dobré, kdyby ho někdo zabil. A v neposlední řadě to na ni udělalo celkem dojem.

To bylo asi jediné zajímavé, co se za celou dobu stalo. Červenooká dívka byla podivně zamlklá a zamyšlená, Vincent se vyjíveně rozhlížel a pokoušel se dál přijít na to, co je tohle za místo. Opravdu, jejich cesta nebylo nic, co by stálo za zmínku.

Po nějáké době objevila dvojice malý, už od pohledu útulný domeček. Měl dvě malé schodiště, tvořící jakousi vidlici a ještě kus před ní byl úplně černý, mrtvý strom. Chara se zastavila a zhluboka se nadechla. Její ramena se přitom mírně nadzvedly a zase klesly, což Purple se zájmem pozoroval. Trochu sebou cukl, když se otočila a probodla ho pohledem.

"Tak jo Fialko, jdu obhlédnout terén. Zůstaň tady." řekla a než se Vincent nadál, stál tam sám. Chara se prostě rozletěla, proletěla zdí a byla pryč. Purple sebou trhl, couvl a zůstal zírat na místo, kde zmizela.
Tak je reálná, nebo ne?